Wylewki anhydrytowe w domu i mieszkaniu
Podłoga jest jednym spośród najważniejszych wątków budowlanych. Rzeczą składową rozstrzygającą o jej trwałości jest wylewka. Porządnie zrealizowana wylewka powinna być pozbawiona pęknięć, niechropowata, odporna na obciążenia i stosunkowo od razu schnąć.
W przypadku ogrzewania podłogowego wylewka powinna przewodzić ciepło instalacji grzewczej.
Doskonale płaskie oraz gładkie posadzki
Zaletą wylewki anhydrytowej jest prawie perfekcyjnie równa a do tego gładka nawierzchnia. Płynna forma wylewki anhydrytowej nadaje jej naturalne cechy samopoziomujące, co pozwala uzyskać idealnie proste a także jednolite posadzki. Przygotowanie wylewki jest bardzo nieskomplikowane. Nie zmusza do wykorzystywania skomplikowanych narzędzi, więc da radę ją wykonać samemu, obniżając przy tym koszt prac remontowych. Na wierzchu wylewki anhydrytowej nie powstaje warstwa spieku, a co za tym idzie nie potrzebuje ona specjalistycznego szlifowania.
Niedługi etap realizacji
Wylewkę anhydrytową przygotowuje się wyjątkowo sprawnie oraz szybko. Cykl konstrukcji mieszkań uległ w ubiegłych latach wyraźnemu skróceniu. Zarówno inwestor jak i budowlaniec szuka procedury, która umożliwia uzyskanie założonego celu przy jak najszybszym czasie realizacji. Użycie wylewki anhydrytowej przynosi opcję wykonania rozległych powierzchni w niedługim okresie czasu oraz przy zaangażowaniu względnie niewielkich sumptów robocizny.
Krótki okres schnięcia
Bardzo istotną zaletą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest krótki czas schnięcia. Uzależniony on jest od 3 istotnych czynników: gramatury wylewki, temperatury otoczenia plus ruchów powietrza. Doskonałe właściwości wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych owocują, iż mamy możliwość przygotowywać je w delikatniejszych warstewkach (np. na powierzchni styropianu starczy tylko trzy i pół mm). Wylewki anhydrytowe w rozróżnieniu od cementowych nigdy nie wymagają okresu konserwacji. Oznacza to, że zaraz po 2 dobach od wylania można mieszkanie wywietrzyć, tworząc przeciągi.
Reasumując, mała grubość oraz opcja względnie ekspresowego wietrzenia owocują, iż okres schnięcia wylewek anhydrytowych ulega konkretnemu skróceniu w porównaniu do tradycyjnych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych przygotowanych na ogrzewaniu podłogowym okres czasu schnięcia jest dużo krótszy, bowiem już 7 dni od wylania da radę włączyć nagrzewanie (wylewki tradycyjne tuż po 28 dobach). Krótszy czas wysychania wylewki przekłada się na opcję spieszniejszego zainaugurowania działalności wykończeniowych, a co za tym idzie zmniejszenie czasu ukończenia budowy.